História

História našej spoločnosti sa začala písať v roku 1996, keď Richard Tomáš založil živnosť RTC Slovakia, ktorej hlavnou náplňou bolo podnikanie v oblasti dopravy. Hlavným zameraním bola špeditérska činnosť v oblasti nákladnej dopravy. Medzi najvýznamnejšie kontrakty, okrem pravidelnej dopravy pre väčšie spoločnosti, bola zmluva so spoločnosťou I.R.E.S., ktorá zabezpečovala prepravu kusových zásielok prostredníctvom siete pobočiek po celom Slovensku.

V priebehu podnikania bola činnosť rozšírená o podnikanie v leteckej preprave zásielok, spolu s colnou deklaráciou. Spoločnosť sídlila na letisku a mala zmluvu o obchodnom zastúpení so spoločnosťou Gestiv s.r.o. – veľkým slovenským prepravcom, ktorý podnikal v námornej, železničnej, cestnej a leteckej doprave.

V tomto čase sa mení názov RTC Slovakia na IMC a zabezpečuje pobočku uvedenej spoločnosti na letisku v Bratislave, vrátane colnej deklarácie.

Súčasne s premenovaním mala spoločnosť prvé skúsenosti v oblasti realít. V nepodstatnej miere sa zaoberala sprostredkovaním predaja rodinných domov, bytov a pod. Postupom času realitná časť podstatne prevýšila činnosť v doprave a preto sa firma  orientovala na obchod s realitami. Spočiatku to bolo sprostredkovanie predaja, kúpy a prenájmu nehnuteľností. Časom sa stala stabilným partnerom medzi realitnými kanceláriami a to aj v časoch, keď realitný trh bol v problémoch.

Realitnej činnosti sme sa začali venovať hlbšie a rozšírili sme svoje služby na riešenie finančných potrieb vlastníkov nehnuteľností. Na základe mandátnej zmluvy sme riešili exekučné problémy, nevysporiadané vlastnícke vzťahy a scelovali sme prvé menšie územia na výstavbu rodinných domov. Medzi vedľajšie činnosti patrilo aj pravidelné prispievanie do časopisu BURZA nehnuteľností v podobe odborných článkov z oblasti realitného trhu. Medzi iným sme prispievali a pomáhali pri zakladaní realitnej prílohy úspešného denníku PRAVDA. V tomto čase už hovoríme o stabilnej realitnej spoločnosti.

Skúsenosti a viacročné podnikanie nám umožnilo predpovedať krízu na realitnom trhu, a preto sa kancelária začala venovať výrazne príprave developerských projektov. Predávala súbor pozemkov na výstavbu rodinných domov s vlastnou súkromnou ulicou a mnoho iných projektov. Medzi najzaujímavejšie projekty patrilo scelenie, majetko-právne vysporiadanie a zabezpečenie investora na najväčší projekt tohto druhu, ktorý bol urobený v Bratislave – Rači. Územie sme pripravili relatívne v krátkom čase. Bohaté skúsenosti, znalosť pomerov a orientácia na úradoch nám dovolili súčasne projekt koordinovať a prispieť tak k výraznému rozšíreniu mestskej časti. Medzi ďalšie aktivity patrí predaj nových bytov a realizovanie nadstavieb na bytových domoch. V roku 2007 sme investične vstúpili o vydavateľskej a marketingovej činnosti a podieľali sa na niekoľkých tituloch a marketingových kampaniach. V tomto čase už IMC znamená – Richard Tomáš , IMC real s.r.o., HOLZSTOCKL invest s.r.o., KOLÍSKY invest s.r.o. medzi inými je strategickým partnerom združenia firiem www.zelenystvorec.sk, ktorý zahŕňa niekoľko gastro značiek a nadáciu Zelený Štvorec.

Pracujeme na viacerých projektoch a vo svete realít sme schopní zabezpečiť kompletný servis. Vieme projekt navrhnúť, pripraviť, zrealizovať i predať.